View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 06 sep 2015, 11:47:08
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Incercarea nr. 3 si ultima

Citat:
Anterior postat de Wana Vezi mesajul
Nu mai abandonez! Am stabilit, gata!

Aseara am avut o tentativa de binge, norocoasa de mine am avut numai mancare buna in casa... asa ca nu am alunecat pe panta dulciurilor si junk foodului.

stagnez de o saptamana. Ma omoara incet chestia asta... sa stiu ca sunt cuminte si fac sport... si totusi nu misc acul. E groaznic. Mi am propus ca saptamana viitoare sa trag si mai tare la sala.

Sunt si putin constipata, probabil si asta e un motiv pentru care nu misc acul.

asta e, mergem inainte!
Esti motivata si asta nu poate fi decat de bine!
Bine te-am gasit in casuta ta :-)
Tii vreo dieta anume, sau mergi pe alimentatie sanatoasa? Vreun sport, miscare, ceva, faci?
Oricum, psihicul e cel care conteaza cel mai mult, daca ma intrebi pe mine. Daca esti negativist, descurajat si fara ambitie, e clar ca nu poti da inainte, asa ca atitudinea ta e una foarte buna! Nu ai cedat in fata acelui moment de binge, e mare lucru, treceam si eu prin asta si, de ce sa mint, m-am confruntat si in sarcina de doua ori cu asta.
Iti doresc sa fii ambitioasa si perseverenta pt a incepe sa dai jos kg cu kg! Nu sunt sanatoase atatea kile, plus ca nici psihic nu ne ajuta!
O zi faina!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
sherpika (06 sep 2015), Wana (06 sep 2015)