Subiect: Jurnal Siminutza
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 07 apr 2010, 15:12:35
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Slabuta pentru banchet - Siminutza

Citat:
Anterior postat de Siminutza Vezi mesajul
Salutare, slabutelor
Sunt nou-nouta pe aici si am intrat pe forum in cautare de sprijin si sfaturi pentru a pierde 5-7 kg si mentinere.
La 13 ani am slabit 15 kg in aprox 2,5 luni prin cantarirea alimentelor, supravegheata de un medic.
Acum am 18 ani, aproximativ 55 kg (oscileaza) si mari dereglari alimentare.Sunt zile in care abia pun gura pe ceva si zile in care pur si simplu nu pot sa ma opresc din mancat.
Si mai am o mare problema!!!Indiferent de tipul si cantitatea alimentelor ingerate ma simt ca un balon gata sa explodeze, fara chef si foarte obosita...Din cauza asta prefer sa am stomacul gol toata ziua pentru a-mi desfasura activitatile in normalitate.Mananc numai seara foarte tarziu si doar daca sunt sigura ca nu mai trebuie sa ies din casa.
Intr-o luna jumate am banchetul de sfarsit de liceu si nu vreau sa fiu dragutza.Vreau sa fiu superba!!!
Nu am timp pentru un regim strict.Dimineata sunt la liceu, dupa am promotii pana seara, mai raman putin si pe afara...nu pot decat sa rontai.
Spuneti-mi:100 g covrigei sarati, mancati pe tot pracursul zilei+apa+ceai m-ar ajuta???
Buna Siminutza si bine ai venit printre noi

Balonarile de obicei se datoreaza asocierii gresite de alimente la o singura masa.
Asta inseamna ca tu nu mananci corect, combini carbohidrati cu proteine.......

Ca sa slabesti, masa de seara trebuie sa fie usoara, si de fapt micul dejun si pranzul sa fie mai consistente.

Mancand o singura data pe zi iti spun de pe acum ca nu vei slabi.

Iar regim strict, nu stiu ce inseamna in contextul in care probabil te intereseaza si sanatatea ta

Covrigeii nu au ce sa caute in dieta, dimpotriva o sa te ingrasi si iti asigura o cale directa spre celulita.

Mai gandeste-te ce vrei de fapt, si revino ca sa putem discuta despre slabit sanatos si nu despre solutii peste noapte
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii