View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 10 apr 2010, 11:25:29
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: batalia kilogramelor incepe......acum ;)

Citat:
Anterior postat de neralina Vezi mesajul
salutare tuturor
eu sunt neralina si azi mi s-a intamplat un lucru minunat.....am dat peste acest site . Am 80 de kg si 1.60 inaltime si ma tot plangeam de kilogramele acumulate si ma tot gandeam ce sa fac sa scap de ele(fara sa si fac ceva de fapt).....asta pana azi....cand am gasit acest site.....care ma trezit la realitate si ma facut sa imi dau seama ca daca vreau sa slabesc trebuie sa si fac ceva in privinta asta.
Deci m-am hotarat...de azi ma pun serios pe treaba:
- sportul il fac acasa .....cel putin pana imi gasesc o sala de aerobic cu program nocturn ;
- dieta aleasa de mine e cea cu 3 zile fructe si legume, 3 zile lactate, 3 zile carne + o cana in fiecare zi de otet de mere si cidru.
Mai am nevoie doar de cateva incurajari....asa pe parcurs.....sa mai imi creasca moralul ....sa nu fiu singurica.
Multa bafta tuturor si sper ca am resusit sa va transmit cat de cat o particica din entuziasmul meu.
Bine ai venit printre noi Alina(banuiesc?)

Felicitari pentru ca te-ai horatat sa faci ceva pentru sanatatea ta in primul rand

Mult noroc in lupta cu kg...
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]