View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 10 apr 2010, 21:47:02
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Consum calorii bicicleta stationara

Citat:
Anterior postat de drama queen Vezi mesajul
Slabuta am si eu o intrebare de fapt am mai pus-o si nu am primit decat un raspuns asa ca nu mai deschid un nou topic ci te intreb pe tine
eu fac 5 zile pe saptamana bicicleta stationar.. si aici este intrebarea mea la consumul de kcal cum trec intens sau moderat ??? ce insemna intens si ce inseamna moderat??? bicicleta are si un calculator dar nu imi da corect numarul de kcal arse odata apare 100 porma 500.. si asa face mereu.. eu ma iau dupa telefon il pun sa sune la fix 90 de minute
Pai bicicleta intens si bicicleta moderat nu se refera la frecventa cu care faci bicicletaci ci la nivelul de dificultate.

Nu stiu cum este bicicleta ta, dar astea stationare au trepte de intensitate, una e sa dai pur si simplu din pedale si altceva este sa dai la pedale cu o mai mare dificultate.

Bicicleta ta cum este?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat