View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 12 apr 2010, 19:17:43
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Putem sa invingem kilogramele in plus.. Jurnal byanca

Citat:
Anterior postat de byanca Vezi mesajul
Buna fetelor sunt noua pe aici ...dar vreau sa va povestesc despre experienta mea cu kilogramele in plus... am fost putin mai lenesa si foarte pofticioasa...asa ca in vara trecuta m-am trezit k aveam 70 kg...wow mi-am dat seama k trebuie sa fac ceva urgent pentru a scapa de ele si asa am tinut diverse regimuri si diete...rezultatul??? M-am imbolnavit de stomac..de 2 luni insa am inceput sa am grija ce mananc (adik evit dulciuri, prajeli etc) si sar coarda in fiecare zi...rezultatul? Acum am 57 kg si va spun sincer k mai am o pb...nu prea beau apa prefer sa beau cola decat apa si ceaiuri ...si totusi am slabit...asa ca va recomand si voua sa sariti coarda pentru k chiar functioneaza...te ajuta foarte mult sa pierzi kilogramele in plus...e rapid ieftin si eficient .Multa bafta slubutelor!!!
Bine ai venit printre slabute Byanca in primul rand vreau sa te felicit pentru ambitie iar in al 2lea vreau sa iti povetesc cea. la fel ca tine, si eu beam cola inainte. ajungeam si la o sticla pe zi ma durea stomacul dar degeaba, eu bagam scuze ca e altceva. pana cand am avut niste creize de stomac serioase si am descoperit ca am gastrita. acum beau cola foarte rar, cand mai merg in vizira sau in oras. acasa am cola dar nu ma mai atrage. era ca un drog pentru mine.
acum 2 ani am facut si o criza de rinichi. din cauza ca nu beam apa, ci numai cola sau sucuri. dar degeaba ca nu avem cap destul atunci de cateva luni ma simt mult mai bine, nu mai am dureri de stomac dar asta i se datoreaza si datorita slabutelor care m-au ajutat si m-au sfatuit la nevoie. asa am inceput sa pap sanatos.
cat despre saritul cu coarda, si mie imi place inainte saream mai des dar acum trebuie sa ma apuc iarasi dar tot aman. este foarte solicitant. simti cum lucreaza toti muschii
Felicitari inca o data pentru ambitia avuta