Subiect: Jurnal Cara
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 26 apr 2010, 22:11:19
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal Cara

Citat:
Anterior postat de Cara Vezi mesajul
.Mda deci am o mare problema cu greutatea..M-am hotarat sa slabesc,am mai tinut asa 2,3 diete mici insa slabeam putin apoi nu ma mai puteam abtine si iar incepeam sa mananc normal...normal adica mult ...gen KFC,Mec,si alte prostii nesanatoase,nu mai zic de pepsi non stop ,dulciuri ..sunt dependenta de dulciuri si sunt si foarte pofticioasa,imi este foarte greu sa ma abtin.De curand am inceput sa ma duc la aerobic,ma duc de 3 ori pe saptamana,insa tot haotic mananc pentru ca sunt plecata mai toata ziua de acasa,si mananc ce apuc,gen hot dog,hamburgeri si chestii de gen.Cum as putea sa tin o dieta cand am un program asa haotic?Nu pot sa am mese fixe cum se zice ca e bine.I need help!.Acum am 64 de kg.si as vrea sa ajung la 55...da visez nu?.Am nevoie de ceva sfaturi,ce sa mananc,niste retete de mancaruri dietetice..plsss..help daca stiti.v-am pupat ne mai auzim :*:*:*
Bine ai venit printre noi deci, sa sti ca asa ziceam si eu inainte. cum sa slabesc eu? vise. si datorita slabutelor am reusit. mai am putin si o sa fiu o slabuta cu acte in regula. deci, se poate. nu sunt doar vise.
pentru inceput trebuie neaparat sa alegi un stil de viata sanatos. adica mancare sanatoasa si sport.
mancarea care o papi tu este foarte rea nu numai ca ingrasa contine tot felul de porcarii. mai bine papi ceva facut de tine acasa
Sa sti ca dieta se poate tine si cu un program haotic ca al tau cum ii spui tu. sunt foarte multe fete care lucreaza, merg la facultate si la sala cu mancarica sanatoasa dupa ele.
nu asta e o problema. problema e sa vrei sa iti schimbi stilul de a manvca numai porcarii. este vorba si de o obisnuinta. si mie mi-e foarte greu sa renunt la unele lucruri. dar daca trebuie, trebuie
asa ca, gandeste-te bine ca nu e sanatos ce papi. asa nu o sa slabesti
hai ca se poate. suntem alaturi de tine.