Subiect: Jurnal Serena
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 27 apr 2010, 09:29:42
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnal Serena

Citat:
Anterior postat de Serena Vezi mesajul
Hello girls! Sunt noua pe aici si nu stiu cum sta treaba.
Idea e ca as vrea sa slabesc si eu cateva kg ... si m gandeam ca o mana de ajutor nu mi-ar strica.
Cred ca m-ar ajuta daca as cunoaste fete care au acelasi scop si de aceea m-am inregistrat pe forum.
...aaa....intai wellcome to tha club
apoi...: draga mea Serena, ce d-zeului mai vrei sa slabesti fata lu mama, ca la inaltimea ta 58 de kg sunt perfecte, iar 48 de kg sun sub nivelul marii, esti deja subponderala la greutatea aia, cu alte cuvinte...scandura...
Eu mai intai te sfatuiesc sa iti fixezi o greutate mai sanatoasa, gen 52-54 kg, pentru ca la 48 e deja muult prea putin...
doi: ce dieta tii, sau vrei sa tii< faci sport? ce sport, cat sui cum?......eventual spune-ne care sunt zonele tale problema , ca de grasime peste tot nu se poate vorbi la 58 de kg si inaltimea ta, ci pur si simplu eu cred ca tu ai nevoie de o alimentatie sanatoasa adik: fara prajeli, fara cartofi, paine integrala in locul celei albe clasice, cat mai putine dulciuri posibile , multe fructe si legume, carne alba de pasare sau peste, slaba, si muuulta apa si ceaiuri, fara bauturi carbo sau dulci ca au enorm de mult zahar....si inr est ce e si mai important pt tine la inaltimea ta, daca vrei sa arati ca dupa revista, nuti trebuie decat regim sanatos...+ MUUULT SPORTTT....
nu ma pot exprima cocnret daca nu stiu informatii despre ce manaci si daca faci sport, si care sunt zonele tALE PROBLEMA (EVENTUAL O POZA)
zi-mi cate ceva despre astea si voi reveni cu informatii precise....In rest, mult spor si vointa de fier
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]