Subiect: Jurnal Zara
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 30 apr 2010, 11:11:29
alinutza656's Avatar
alinutza656 alinutza656 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2009
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1000-1200 kcal
Date: 160cm, 65kg
Mesaje: 465
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 14 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zara

Citat:
Anterior postat de zara Vezi mesajul
Buna slabutelor,sunt Zara si locuiesc de 9 luni in Grecia , m-am ingrasat 6 kg ,am ajuns la limita maxima cred ca daca acum nu fac ceva ma voi ingrasa si mai mult .In momentul acesta spun STOP kilogramelor in plus.
Cu ajutorul vostru sper ca voi reusi,m-am lasat de fumat in februarie dar am mai avut tentative ,daca nu as fi avut pe cineva care sa ma sustina nu as fi reusit .
Vreau sa mananc sanatos ,nu vreau diete pt ca nu pot sa le tin nici macar 1 saptamana .In acest sens am renuntat la sucurile carbogazoase ,la dulciuri ,prajeli si grasimi oricum nu mancam ,paine cat mai putina si incerc sa fac sport .

Lucrez 10-13 ore pe zi la birou ,ce as putea sa mananc ca sa nu comand de la fast food?
Buna Zara.....bine ai venit pe forum.(eu am devenit dependenta de el)
Saraca de tine muncesti foarte mult ore pe zi si e mai greu cu alimentatia....pana te obisnuiesti.Ai putea sa incepi sa mananci dimineata inainte sa pleci de acasa destul de bine.Deviza forumului e sa mananci de 5 ori pe zi,3 mese principale si 2 gustari.Nu sari nicicand peste micul dejun.La gustari poti lua cate un fruct.La pranz iti poti face senvisuri cu paine integrala,sunca slaba,piept de pui,iaurturi degresate chiar si salate in diferite combinatii dupa cum iti place,legume.Masa de seara ar trebui sa fie cu cel putin 2 ore inainte de somn.Deci depinde la ce ora ajungi acasa.
eu cam atata am zis...sunt fete pe forum care te vor sfatui mai bine decat bine...fiind si ele cam in aceeasi situatie
succces
__________________
Jurnalul meu:
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...6-2572-13.html

Descoperirea unui nou fel de mancare provoaca unui om mai multa fericire decat descoperirea unei noi stele.
alinutza656, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1797 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1280 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 506 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]