View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 11 mai 2010, 08:41:09
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: O luna fara paine!

Citat:
Anterior postat de Un Pai Roz Vezi mesajul
Eu ma declar dependenta de paine. Observ ca foarte multe slabute de aici nu mai mananca paine, sau incearca sa o limiteze si au rezultate bune.
La mine nu prea merge tehnica limitarii asa ca am decis sa nu mai mananc deloc. si cum sunt dependenta, trebuie sa numar zilele precum alcoolici ( asa cum am facut si la dulciuri la inceput).
precizez ca am mai avut o data o perioada de 1 an de zile in care am eliminat painea si m am simtit excelent, ba chiar pot sa zic ca nu m-am ingrasat un gram, desi in rest mancam cam tot ce imi doream.
DECI DE ASTAZI ELIMIN URMATOARELE: PAINE, COVRIGEI, SARATELE, ETC...IN GENERAL CAM TOT CE CONTINE ALUAT.
Mai este cineva in aceeasi situatie?
Buna Alexandra,
Si eu am trecut prin asta, si intr-adevar , cea mai buna metoda, daca vrei sa slabesti, este s-o elimini de tot! Prima saptamana va fi mai greu, apoi te obisnuiesti.
Multa bafta!
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat