Subiect: Jurnal Dee xD
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 14 mai 2010, 14:47:43
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dee xD

Citat:
Anterior postat de Dee Vezi mesajul
Hello si eu sunt pentru prima data aici adica logata,pentru ca am urmarit forumul ceva timp si am zis ca ar fi cazul sa-l incerc si eu .

Prin februarie anul asta m-am uitat cu groaza in jurnal si am vazut ca a trecut aproape un an de cand mi-am chinuit efectiv corpul pt a slabi macar 4 kg.Atunci aveam 58.5 kg. De vreo luna am 60 kg. Asta pentru ca am avut binge eating ceva vreme si am reusit sa depasesc perioada in final,prin multa vointa...Acum nu mai am probleme cu dulciurile,pot sa ma abtin fara probleme,de asemenea si de la mancatul intre mese.Insa problema mea acum este ca de 3 saptamani nu pierd NIMIC in greutate,desi mananc corespunzator.Am constatat cauza oricum : (ex. de mese intr-o zi)

MD obisnuit: cereale cu lapte/ salata de fructe
Pranz: mancare de ciuperci/legume + 1 buc. carne de pui
Cina: salata de cruditati + 2 buc. branza/tofu
1 L apa sau ceai

Asta inseamna in jur de 800 cal pe zi...Deci,nu e de mirare ca nu am slabit.Am de gand sa mananc in jur de 1100 cal...desi chiar nu simt nevoia...

Greutate: 60 kg
Inaltime: 1.70
Varsta: 16 ani
Bust: 90 cm
Waist: 67 cm (la 58 kg aveam 64)
Hips: 97 (94 la 58)
Thigh: 57

Scop: 53 kg. Ma gandesc sa las sportul pana dupa slabit,pentur tonifiere (desi am facut sport de performanta 3 ani) pentru acum nu face decat sa ma descurajeze (am luat 1.5 kg si am dat la bicicleta statica in fiec zi cate 60 min.)

Sper sa ma ajutati si pe mine sa ajung in randul "slabutelor" Good luck tuturor si veniti cu tipsuri va rog <3
Buna Dee
Ce plan de bataie ai pentru lupta cu kg?

Degeaba mananci 800kcal aia nu inseamna ca trebuie si sa slabesti. Cum ai spus si tu incepe de la 1100-1000kcal ca sa ai de unde sa scazi cand stagnezi.
Iar in meniul care l-ai postat tu daca ajungi 600 e mult
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]