Subiect: Jurnal kaylla
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 11:58:23
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: jurnal kaylla

Citat:
Anterior postat de kaylla Vezi mesajul
buna tuturor! am 21 de ani, 1 65 si 71 kg .
am tinut cateva regimuri de slabit, nimic de zis, au dat rezultate dar.... doar pe moment! cum anume as putea sa fac? ce ma sfatuiti? am hotarat sa ma apuc de dieta scarsdale, credeti ca e o idee buna?
sunt zodia gemeni, adica ma demotivez repede daca nu vad si ceva rezultate! va rog ajutati-ma!
precizez faptul ca pana pe la 12 ani eram subnutrita desi mancam exagerat de mult. dupa o perioada de tratament am inceput sa ma ingras exagerat de repede,daca mancam un covrig imediat luam in greutate ajunsesem pe la 90 kg. dupa am inceput sa slabesc si in vreo 3 ani am ajuns la 70. am tinut regim si am ajuns pe la 58 de kg dar la inceputul acestui an am inceput sa ma ingras iar. cred ca e si pe sistem nervos. ce ma sfatuiti?
Buna kaylla si bine ai venit. sfatul meu este sa gasesti o dieta pe placul tau care sa nu te streseze prea tare. ti-as recomanda un stil de viata sanatos si sport metoda cea mai simpla pentru a slabi si cea mai sanatoasa
ai invatat ca dietele minune de scurta durata nu fac altceva decat sa te amageasca rezultate doar pe moment. ai testat chiar tu chestia asta. asa ca ai mare rabdare, ambitie, si de data asta sigur ei reusi. noi suntem alaturi de tine
zici ce mananci pe sistem neros? pai nu iti mai fa si tu atatia nervi, ca nu sunt buni
fi mai calma si daca te enervezi incearca sa nu iti versi amarul pe mancare. poti sa incerci sa te descarci prin sport
mult succes