View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 26 mai 2010, 18:05:08
codynutza's Avatar
codynutza codynutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Dieta: dieta hipocalorica
Date: 166cm, 49.3kg
Mesaje: 1.126
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit Daiana

Citat:
Anterior postat de gdf Vezi mesajul
Buna am 14 ani si o inaltime de 173 cm...pot spune ca in talie as avea 84 cm...ce mai pot zice..fac sport de 5 ori pe saptamana cam o ora-1 ora jumate..vreau sa slabesc deoarece vine vara..si mai ales pentru mine sa ma simt bine. Cam aceste alimente mananc in cursul zilei:

Dimineata intre 8.10-11.00
Lapte cu cereale sau iaurt cu cereale[lapte si iaurt ambele cu 1,8% grasime

La pranz in timpul scolii la 12 sau 13 si in timpul liber la 13-14
Sos cu carne sau mazare..ceva care sa contina sos cu ceva salata sau castraveti in otet, uneori mai mananc si supa

Ca gustare mananc inghetata sau mere, fructe

Cina nu mai tarziu de ora 20.00-21.00
Iaurt cu dulceata[iaurt cu 1,8% grasime
Uneori mananc gratar

Uneori la scoala imi este foarte foame si mai mananc covrigi sau vreo 2-3 inghetate...ce sa spun de la dulciuri nu ma prea pot abtine..am reusit sa renunt la fast food si la clatite si la ciocolata
Bine te-am gasit daiana. bine ai venit printre noi. esti in dezvoltare inca si nu stiu daca e indicat sa tii o cura de slabire in perioada asta. incerca sa mananci cat mai sanatos si sa faci in continuare sport ca si pana acum.
meniul tau e bunicel, dar incearca sa nu mai mananci asa multa inghetata si mai ales covrigi. probabil apelezi la ei din cauza ca esti la scoala, dar sa stii ca nu sunt sanatosi. incearca sa ii reduci, daca nu poti renunta la ei complet
nici dulceata nu e indicata intr-o dieta..ce zici sa mananci la cina gratar cu legume?

felicitari ca ai reusit sa renunti la cioco si clatite! eu acum incerc sa renunt la cioco si o inlocuiesc cu alte dulciuri, facute de mine!

te pup si mult succes!