View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 14 iun 2010, 14:41:08
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Oanei - Start la slabit!

Citat:
Anterior postat de onutzaa Vezi mesajul
Bine v-am gasit slabuteleor!

De vreo 2 saptamani m-am apucat de slabit si, spre fericirea mea, zilele trecute v-am gasit pe net asa k m-am hotarat sa fac si eu parte din comunitate.

In ultimii 3-4 ani am inceput sa ma ingras tot mai tare (drept e, n-am fost niciodata filiforma) si pana prin toamna nu am realizat ce grava e problema. De atunci pana acum am fost intr-o perioada de depresie/amanare, dar acum de-abia astept sa slabesc.

Am consultat un nutritionist si, dupa o serie de analize, am primit o dieta personalizata ce cuprinde legume, fructe, carne slaba, nr de calorii permise fiind intre 1400 si 1800. La inceput a fost mai greu, nefiind obisnuita sa mananc 3 mese pe zi+ gustari. Sincer, inca mai sar peste o gustare, dar incerc sa ma corectez si sa ma tin de dieta cat se poate de bine.

O data cu inceperea dietei am inceput sa merg mai mult pe jos, iar de 5 zile am inceput un program de exercitii aerobice gasit pe net. Se numeste 30-day shred si in 20 de minute(+incalzire si relaxare) transpir si obosesc mai mult decat in orice alta ora de aerobic facuta pana acum.

De maine voi scrie in jurnal meniul zilnic.

Va multumesc mult pt sfaturile gasite pe forum si sper ca voi gasi aici suportul necesar pt a nu abandona lupta cu kilogramele.

Va pup, Oana
Felicitari pentru decizia luata, e foarte bine ca ai apelat la un medic si ca ai inceput sa faci sport.

Iti doresc mult succes.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]