View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 01 sep 2009, 11:57:46
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Voi cum va pastrati buna dispozitie si optimismul?

Citat:
Anterior postat de Onutza Vezi mesajul
Tastez sa ma cert singura. M-am ingrasat 1 kg.
M-am saturat. vreau liniste, la casa mea...sa imi intru in ritm. Sunt mereu pe drumuri( cand la prieten in Bucuresti, acum sunt in orasul natal, peste 2 sapt ma intorc in Iasi)
M-am suparat foc azi cand m-am suit pe cantar. Macar de nu m-as fi controlat la mancat. Dar...asta e..punct si de la capat.Cand am moralul la pamant si sunt stresata nu reusesc sa slabesc, ba ma ingras si cu un regim alimentar.
Voi cum va pastrati buna dispozitie si optimismul? Incerc sa ma educ sa gandesc pozitiv dar in cateva ore...revin la negativism...SOS

Buna dispozitie si optimismul numai tu esti in masura sa il pastezi.

Eu, de exemplu, fac lucruri care imi plac, adica, desenez, privesc filme de calitate, stau cu slabutele de vorba, si asta, ma motiveaza cel mai mult, cand vad ca ele pot, inseamna ca pot si eu, nu sunt cu nimic mai altfel decat ele

La buna dispozitie contribuie si psortul, de cand mi-am luat eliptica inca nu a fost o zi in care sa fiu trista sau abatuta, cum se intampla inainte, mereu morocanoasa si trista.

Iar optimismul vine din tine, gandirea pozitiva te ajuta sa rezolvi multe lucruri, fara sa iti dai seama, mai scapi de o problema, cea negativa, la randul sau, mai atrage si alte lucruri rele, si ajungi sa te trezesti intr-un morman de probleme din care nu mai poti iesi.
Si de aici vine marea exclamatie: "Nu am noroc".

Gandind pozitiv vei atrage in jurul tau lucruri bune
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat