View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 04 iul 2010, 20:36:21
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Ce reprezinta VINTAGE pentru voi?

vintage e pt mine...sa ma gandesc.....tot ce cumpar de la sh),nu am foarte multe articole dar alea pe care le am sunt super oki.....de exp rochitza mea tricot fin vintage,bluza mea preferata de la sh de la H&M,sacoul meu maro preferat cumparat acu 3-4 ani care inca se poarta si arata foarte bine
pt mine vintage reprezinta trecutul,prezentul si viitorul hainutei cumparate care a fost in sifonierul cuiva,acum e in al meu si va ramane acolo o bucata de timp
un alt exp,pt mine vintage: pantofii mamei mele negrii cu toc de 10,care arata noi si pe care ii pot purta si eu,vechi dar totusi noi,nu prea sofisticati,din alta perioada dar totusi si pt vremea actuala....sau de exp pozele de la nunta parintilor,acele poze alb-negru,mama in rochia ei de dantela(ei uite un alt lucru vintage,rochia de mireasa a mamei de acu 19 ani din dulap),mirosul pozelor e vintage

P.S:nu stiu daca m-am facut inteleasa,dar pt mine VINTAGE e ceva de buna calitate(film,rame de foto,) care au ramas placute si acum dupa ani de zile
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
Răspuns cu citat