View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 10:40:30
justbelieve's Avatar
justbelieve justbelieve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viata sanatos+Sport
Date: 158cm, 48kg
Mesaje: 4.302
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Cateva motive sa slabesc :)

Citat:
Anterior postat de Lexxiie Vezi mesajul
hey , fetele.:d as fi vrut sa gasesc site'ul asta mai devreme..chiar as fi vrut nevoie de suport moral.

deci..de ce slaba?
-poti sa porti ORICE si sa arati superb, indiferent daca e vorba de un trench coat sau cei mai stramti jeansi din istorie.
-aporpo de jeansi , nu stai 5 minute sa'i tragi pe tine.
-fara grasimea care iese la marginea blugilor , fara colacei .
-nimic nu "sare" cand mergi. sau alergi.
-nu trebuie sa te mai torturezi cu oglinda , ptr ca arati bine din orice unghi.
-nimeni nu se uita in cruci la tine cand cumperi ciocolata la supermarket. de fapt , s-ar gandi "ce fata norocoasa, mananca ce vrea ea si arata superb!". mai conteaza ca ai cumparat ciocolata ptr vara'ta de 5 ani?
-nu te mai uiti la vedete cu invidie.
-toata lumea se uita la tine cu invidie.
-poti imprumuta haine de la o prietena mai slabuta.daa, prietena cu care te simteai prost , pentru ca ea era skinny si super-inalta , iar tu erai micuta si indesata.
-nu esti judecata in prima secunda datorita greutatii. de fapt , s-ar putea sa fii bagata mai mult in seama.
-apropo de bagat in seama , stii cati tipi ar intoarce capul dupa tine pe strada?
-te poti imbolnavi doar de boli de piele si oase , right?
-sportul te face sa te simti bine,relaxata,fericita.
-si cel mai important...cand mananci ceva ai placere timp de 20 de minute. Cand esti subtire si sanatoasa ai placere PENTRU O VIATA INTREAGA.

Sa slabesti inseamna sa renunti la ceva bun pentru ceva de un miliard de ori mai bun.

p.s.: e primul meu post , imi pare rau daca trebuia sa cer permisiune inainte sa public subiectul sau asa ceva,:d
Buna si bine ai venit
Vad ca avem aceeasi greutate si inaltime
Ai punctat bine toate motivele pentru care ar trebui sa fim slabute si sanatoase.Cand ne simtim descurajate putem sa mai citim o data aceste motive.
__________________

"Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti."

Răspuns cu citat