View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 13:35:27
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alinusdeplus -Ajutati-ma va rog sa slabesc

Citat:
Anterior postat de alinusdeplus Vezi mesajul
Buna fetelor,ma numesc stefan alina,si am 25 de ani.Dorinta mea este sa ajung la greutatea ideala mult visata,greutate care nicioadata n-am avut-o din pacate.Am inceput sa slabesc acum 2 ani ajunsesem la o grautate de 83 de kg ma ajutat foarte mult sportu si mancarica mai putina era o dieta creata de catre mine,mancam foarte multe salate.Cu ajutoru sportului am inceput sa ajung la 72 de kg,numai ma soprt fetelor vreau sa slabesc continuui sportu dar degeaba organismu meu numai ra randament,numai poate slabii.Sper cu ajutorul vostru fetelor sa ajung la o greutate cat de cat acceptabila,vreau sa ma bucur in oglinda cand ma vad,vreau sa imi iubesc trupu nu sa-l detesc,va pupacesc
Bine ai venit alaturi de noi
Eu te sfatuiesc sa citesti cate ceva despre dieta Montignac ,South Beach sau hipocalorica ..toate se bazeaza pe principii sanatoase ...primele 2 te ajuta sa-i dai un impuls organismului
Te asteptam aici sa ne dai informatii privind meniul tau zilnic,sportul ..si ce faci tu ca sa te simti minunat
Mult succes
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]