View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 20 iul 2010, 20:51:59
minouse's Avatar
minouse minouse este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: Sibiu/Cambridge, Anglia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 50kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Ati intalnit multi barbati nesimtiti?

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Subiectul acesta este pentru discutii libere despre ghiogari. Ghiogarul (termen propriu) este animalul din autobuze, trafic, lift, pe trecerea de pietoni sau din multime (las de multe ori) care iti pune mana pe nuri (fund, balcoane etc.) sau care iti sopteste sau striga cuvinte de animal in calduri. Mai pe scurt cel fara bani de o prostituata care e la primele reincarnari ca om.

Din studiile de specialitate in Romania in jur de 50% din femeile intre 7 si 65 de ani au fost cel putin o data in viata molestate verbal sau fizic de catre ghiogari. Precizez ca studiile in cauza sunt recente. In tarile civilizare procentul scade cu mult, nu am datele statistice.

Nu are legatura imbracamintea (imagineaza-ti o copila de 7 ani sau o mamaie de 65) cu molestarea, are legatura lipsa bunului simt/educatiei din partea omului de grota cu acest fapt.

Impresii, amintiri de neuitat?

P.S. Molestare verbala = cuvinte ingrozitor de vulgare spuse de necunoscuti.
Molestare fizica = pipait prin zone cu nuri fara consimtamantul persoanei detinatoare de nuri. De regula pe la spate, in multime, in spatii aglomerate etc.

Pe scurt, nesimtiti(scuzati expresia) si in Romania sunt destui(nu zic ca-n alte tari nu sunt, ca fiecare padure are uscaturile ei, dar in procente atat de mari parca-i prea de tot) din pacate, bine ca lipsesc de 2 ani dar am mult prietene in Romania si daca le intreb au patit multe incidente de genul(si sunt fete decente).
__________________
People aren't looking for the meaning of life as much as they are looking for a reason to live
Răspuns cu citat