View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 21 iul 2010, 15:55:29
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Cand sunt deprimata imi vine sa mananc mult! Help!

Citat:
Anterior postat de Andreea24 Vezi mesajul
Buna slabutelor, in ultimele 3 saptamani am slabit doar 100 de grame, de fiecare data cand ma cantaresc si nu se schimba nimic parca imi cade cerul in cap, ma simt de parca m-am chinuit o saptamana absolut degeaba si imi e greu sa ma ridic si sa continui lupta, imi vine sa ma indop cu tot ce prind, cate o data o faca alta data nu. Saptamana asta am pedalat zilnic cate 90 de minute, am ridicat greutati, mi-am notat zilnic cat sport am facut, tocmai ca sa ma motivez, si dimineata cand am vazut ca nu s-a schimbat nimic ... am incercat sa ma mint singura ca poate am mai pus muschi. M-am saturat, m-am plictisit, mi se luuungesc ochii cand vad cum arata alte fete si imi spun ca asa o sa arat si eu intr-o zi. Daca celulita ar fi o boala, eu as fi in coma.
Desi am slabit pana in prezent mai mult de 20 de kg parca nu se vede finish line-ul.
Scuze daca v-am plictisit, cred ca simteam nevoia sa asta cuiva.
Buna Andreea, te inteleg perfect, si pe mine ma motiveaza doar rezultatele
Vad ca tii o dieta low carb...ai putea detalia un meniu, si cam la ce ore iei mesele principale?
Eu zic sa eviti cantarul pana cand vei simti ca ai mai slabit.
Gandeste-te ca daca mananci chestii interzise sigur nu vei slabi, dar daca mananci sanatos usor usor isi va reveni si cantarul.
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat