View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 23 iul 2010, 21:54:03
minouse's Avatar
minouse minouse este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: Sibiu/Cambridge, Anglia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 50kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Terorizata sa nu ma ingras

Citat:
Anterior postat de Cariiina Vezi mesajul
Am 16 ani, 1.67 si 56 de kilograme si sunt terorizata. Mananc destul de mult, de fapt rontai, si ma ingrozeste faptul ca as putea sa ma ingras. Intr-o lume in care stixurile fac legea, eu sunt mai "carnoasa". Stiu ca nu sunt grasa, dar nu stiu cum sa fac sa ma abtin de la rontait. Sunt foarte pofticioasa, si urasc gandul ca as pune pe mine ceva. Nu stiu cum sa ma mai abtin. Nu vreau sa par o tanara complexata, vreau doar sa am grija de mine si de silueta mea.. Ce pot sa fac?
Stiu ca n-o sa sune asa grozav dar pentru inceput ai putea incerca sa inlocui stixurile cu niste legume, cel mai indicat ar fi un morcov (da stiu ca suna groaznic ) sau un castravete sau o leguma in general. Fructele nu cred ca ar fi o solutie (este indicat sa nu mananci mai mult de 2 pe zi).
Ai putea sa-mi spui un exemplu din meniurile tale zilnice ca sa vedem cam ce mananci la mesele principale si ce rontai intre ele?
De asemenea ai putea sa-ti deschizi un jurnal, sunt multe fete aici gata sa te ajute si sa-ti dea un sfat
__________________
People aren't looking for the meaning of life as much as they are looking for a reason to live
Răspuns cu citat