View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 03 aug 2010, 13:07:54
Monick's Avatar
Monick Monick este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 iul 2010
Locaţie: Sinaia, Romania
Vârsta: 32
Date: 160cm, 55kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Nu mai reusesc sa slabesc

Buna. Am 19 ani si am probleme cu greutatea. In urma cu 3 ani am renuntat la dulciuri si mezeluri si am slabit destul de mult, dar dupa un an am inceput iarasi sa mananc destul de multe dulciuri si multe produse de patiserie si m-am ingrasat mai mult decat inainte. In ultima vreme am incercat sa renunt la aceste obiceiuri proaste, dar nu reusesc decat cateva zile, saptamani si vazand ca nu se vede nici un rezultat, adica nu slabesc deloc, o iau de la capat si ma ingras din ce in ce mai mult. Va rog ajutati-ma, ce ar trebui sa fac ca sa slabesc? La ce ore ar trebui sa mananc si cum sa imi infrang pofta de dulciuri? Si inca ceva, marea mea probleme sunt picioarele, care sunt foarte groase si unde se depune totul foarte repede. Ce sport ar trebui sa fac ca sa le subtiez fara a creste masa musculara si a deveni si mai groase? Multumesc mult.
Monick, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1176 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 144 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat