View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 03 aug 2010, 15:34:25
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)

Citat:
Anterior postat de PinkFuneral Vezi mesajul
Buna slabutelor!
Ieri am descoperit site-ul asta in timp ce cautam retete sanatoase pe unchiul google. Sunt foaaaaarte incantata de descoperirea mea si abia astept sa devin si eu o slabuta! Marele meu of sunt soldurile!
De acum 4 ani de cand am venit in Italia am tot pus pe ele si nu pricepeam de ce ca nu mancam asa de mult, de fapt eu am perioade cand mananc si perioade cand nu mananc aproape deloc pentru ca nu am pofta. Sunt constienta ca nu faceam bine asa ca m`am pus serios pe treaba si mi`am propus sa mananc sanatos. Sport faceam atunci cand aveam timp(sau chef ). In Romania nici nu se punea problema de asa ceva, eram mereu in miscare mai ales ca aveam la 4 ore de sport pe saptamana. In aprilie am inceput sa fac dans oriental pentru ca ajuta mult sa slabesti, faceam 40 de minute de 5 ori pe saptamana, pacat ca a durat putin! Am facut asta vreo 3 saptamani dupa care m`am lasat complet de orice tip de sport din cauza timpului, era sfarsitul anului scolar si a trebuit sa invat o gramada. Dupa ce s`a terminat scoala, lenesa de mine a zis ca are nevoie sa se odihneasca dupa cat a invatat, si uite asa m`am odihnit eu pana acum! De ieri am inceput sa mananc bine, sa fiu atenta la calorii siiii sa fac sport iar, 20 de minute (asa de inceput) de dans si alte 20 de aerobica generala. Sper ca nu v`am plictisit si sper sa devin si eu o slabuta
Buna Caty si bine ai venitDeci in primul rand tu nu mai ai nevoie sa slabesti,deja esti la limita.Chiar si un sg kg in minus inseamna subponderabilitateTu zici ca ai problema cu soldurile...Pai...Din pacate alea sunt mostenire,nu prea ai ce sa le faci,si chiar daca slabesti nu vei scapa de ele.Daca totusi ai grasime pe solduri,sunculitze cum le zic eu,de alea poti scapa doar cu muuult sport
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]