View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 01 sep 2010, 21:19:33
sunshine's Avatar
sunshine sunshine este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg

Citat:
Anterior postat de Inimioara Vezi mesajul
buna de ceva vreme tot am vrut sa ma inscriu pe forum sa vb cu voi sperand ca asa voi slabi mai repede: D. Am tinut multe diete insa nu am slabit 2-3 kg si ma opream insa nu am renuntat.tot sper ca voi ajunge la greutatea dorita . Acum tin o dieta si fac si miscare, dar tentatia e fff mare abia ma pot abtine de multe ori cedez. in ultimele 2 saptamani am slabit 3 kg si asta pt ca am facut miscare. sunt o persoana sedentara nu ma prea atrage miscarea adrenalina...de asta niki nu slabesc. sper ca dieta asta sa ma faca sa slabesc insa am nevoie de cineva cu care sa mai vb despre asta sa ma sprijine. sper ca aiki sa gasesc sprijinul acesta. va pup :*
Bine ai venit
Si eu sper sa te tii de treaba acum. Dieta nu trebuie sa fie prea drastica, tocmai sa nu patesti ca pana acum.
Trebuie sa iti schimbi stilul alimentar, sa fie cat mai sanatos, cu cat mai putine alimente procesate.
Acum ce dieta tii si ce miscare faci?
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat