View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 26 sep 2010, 21:04:49
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ramo0215 - Gata...vreau sa slabesc sanatos!

Citat:
Anterior postat de ramo0215 Vezi mesajul
buna fetelor..ma numesc ramona..am 19 ani..66kg si 170 inaltime..sunt noua pe aici..din intamplare astazi kutam ceva k sa pot da jos cateva kg si am dat peste aceasta minunatie....dupa ce am studiat bine tot pe aici mi-am luat inima in dinti si am decis sa va scriu ca sa ma ajutati,sustineti si pe mine cum ati facut cu alte fete..am ramas surprinsa placut de ce am vazut....si sa va zic si povestea mea..de micuta am fost mai plinuta..de mica sunt cam complexata de greutate..defapt de burta asta pe care nu vreau sa o mai vad..anul trecut ajunsesem sa slabesc pana la 58 kg..fara efort..dar am avut bacul si a trebuit sa iau pastile pt memorie si am luat in greutate pana la 68kg..ee si a trecut si bacul pe care l-am luat cu brio..a trecut si admiterea la facultate..si binenteles ca trebuia sa am si eu vacanta bine meritata..dar cum sa apar asa la mare..si am auzit d nijte pastile minune cu care am slabit pana la 61 kg in 10 zile..totul era frumos am putut sa ma bucur de concediu mai slabutza..dar in kteva luni kg au revenit..si in iarna am ajuns chiar la 72 kgnu imi venea sa cred..ca si vara trecuta..am tras un semnal de alarma si am zis ca gata pana aiki tre sa mai dau jos..am inceput un pachet de sedinte de electrostimulare..am slabit..akum am 66kg..binenteles si o ''dieta''facuta de mn..am fost iar la mare si de cand am venit acasa ma tot chinui sa mai dau ceva jos si nu pot..as vrea sa ma autati si pe mine..cu sfaturi..cu o dieta..sa fac ceva..vazand ca nu mai sdau os ma si descurajez si mananc..AJUTATI-MA..VA ROG..
bine ai venit printre slabute
Felicitari pentru bac si faculta
Pastile care fac minuni nu exista, chiar daca dai kg cu timpul tot vor reveni si cand revin nu vin sg ci cu mai unele bonus.
Pe ce se bazeaza dieta ta? Cam ce mananci intr-o zi?
Ce sport practici?
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]