View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 10:43:12
azzurrabrunetzik's Avatar
azzurrabrunetzik azzurrabrunetzik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 nov 2010
Locaţie: siena, Italia
Vârsta: 43
Date: 168cm, 84kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta si alaptarea

buna sunt o mama de 30 de ani 1,68 m si 82 de kg,am 2 copii unul de 6 ani si unul de 4 luni.Eu intotdeauna am fost o persoana mai plinuta,am reusit sa slabesc inaintea primei sarcini ,dar cand am ramas insarcinata la primul meu printisor am luat pe timpul sarcinii 29 de kg,deci plecand de la 54 de kg si ajungand la 83 de kg si mi-a fost foarte greu sa mai slabesc. Cu 2 ani in urma am reusit sa slabesc 13 kg si eram f multumita,incepeam sa am din nou incredere in mine ,in 2009 am ramas insarcinata ,nu am luat mult in timpul sarcinii doar 12 kg,chiar dupa nastere(anul acesta pe 1 iulie)am ramas doar cu 2 kg in plus de la nastere,dar totusi as vrea sa incep incetul cu incetul sa dau jos kg care nu isi au rostul .Astept sfaturi de la voi,eu momentan alaptez al doilea printisor si nu as vrea sa renunt asa curand ,va multumesc anticipat .
azzurrabrunetzik, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1820 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1303 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat