Subiect: Retentia de apa
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 07 nov 2010, 13:15:27
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Retentia de apa

sa bei suficienta apa, ca organismul sa nu aiba impresia ca nu ii dai destula si ca trebuie sa faca provizii, intelegi? si sa mananci si supe si alte alimente care contin multa apa, cum ar fi legumele si fructele proaspete

e acelasi lucru cu momentul in care nu mananci suficient, organismul face provizii prin depozitarea de grasimi deranjante

am vazut la informatiile tale ca scrie "dieta: ... maxim 1000 de cal/zi", nu e bine... trebuie sa mananci cel putin cat consuma metabolismul bazal, asta ar fi 1200-1300 depinde de inaltimea si kg tale, dar asta iti apare la calculator Calculator metabolism bazal - Calorii.Slabute.ro

iar la dieta cu 1000 de calorii sa nu apelezi decat in ultima instanta, cand ai inceput sa stagnezi nu-ti supune organismul la infometare, ti-am zis, il determini sa faca provizii asa, si mai ales nu e deloc sanatos
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat