View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 23 nov 2010, 14:41:09
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit re: Jurnal Mentinere Roxana1985...Am primit aripi acum invat sa zbor...

Citat:
Anterior postat de roxana1985 Vezi mesajul
Buna ziua tuturor si multi, multi pupici!
Am reusit in cele din urma sa ajung la greutatea dorita, asa ca m-am gandit sa-mi fac un jurnal si pentru ceea ce eu consider ca este perioada cea mai dificila , si anume MENTINEREA...
Mereu am considerat ca atunci cand reusesti sa-ti indeplinesti un vis, sa reusesti ceea ce ti-ai propus,este ca si cum ai primi in dar de la Dumnezeu o pereche de aripi, te simti implinit,satisfaut ai impresia ca-i prins aripi si poti sa zbori. Asa ma simt eu acum, am un sot minunat, o familie iubitoare si unita, un camin al nostru(ceea ce consider ca este o mare realizare tinand cont de lumea in care traim)si nu in cele din urma am reusit sa scap de povara umilitoare a kg in plus pe care le-am carat destul de mult in spate. Acum realizez ca ceea ce este mai greu abea deacum incepe , sa reusec sa ma mentin si in acelasi timp sa duc o viata normala fara obsesia ca tot ce mananc ma poate ingrasa
Mi-am facut acest jurnal din dorinta de am expune gandurile, grijile, bucuriile intr-o alta pagina a vietii mele, unde incerc sa pastrez ceea ce am nu sa castig ce am pierdut...
Va astept cu mare drag in casuta mea cea noua, cea de slabuta la mentinere in care sa vb de tot ce inseamna mentinere si nu numai
Buna roxana si bine ai venit in randul slabutelor la mentinereFelicitari pentru kg slabiteAcum trebuie sa ai grija cum introduci din alimentele interzise,insa nu trebuie nici sa`ti fie frica de mancare.Creste nr de calorii cu cate 50-70 pe saptamana,permite`ti din cand in cand sa`ti faci cate o pofta dar nu zilnic si va fi totul okMult succes
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat