View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 18 oct 2009, 21:10:58
vadmin's Avatar
vadmin vadmin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 182cm, 77kg
Mesaje: 1.886
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Limite minime/maxime la proteine, grasimi, carbohidrati

Citat:
Anterior postat de dara Vezi mesajul
Am cautat cam o ora prin forum sa vad daca s-a discutat despre asta ca sa nu mai intreb si nu am gasit. Imi pare rau ca nu am mai mult timp sa caut, asa ca o sa intreb.

La meniurile zilnice difera limitele minime si maxime de carbohidrati, de exemplu, de la o zi la alta si nu pricep cum sa mananc ca sa nu fie mai mult/mai putin decat trebuie daca limita se tot schimba. De ex. intr-o zi am limita max de carbohidrati 103, in alta 126, in alta 176. Este vreo proportie? De ex. de 2-3 ori cantitatea de proteine admisa=cantit de carbohidrati admisa?

Multumesc.
Valorile sunt direct proportinale cu numarul de calorii ingerate pe ziua respectiva si de aceea vei observa ca valorile se schimba in fiecare zi.

Ai doua variante: fie iti stabilesti un numar constant de calorii pe zi sau iti faci meniul in avans, pe o zi inainte, si la sfarstit in dependenta de valorile afisate, modifici gramajul sau inlocuiesti alimentele care produc depasirile de valori, pana cand reusesti sa te incadrezi aproximativ in valorile afisate.
Răspuns cu citat