View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 23 apr 2009, 13:34:30
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de danuta82 Vezi mesajul
Buna fetelor ,as mai avea o intrebare.Eu dupa a 2-a nastere am ramas cu o burta mare si urata,adica plina de vergeturi si lasata ca la bunica....fac sport dupa cum stiti ,dar totusi nu se vede mare diferenta,si cel mai mult ma deranjeaza burta asta oribila,....vergeturile stiu ca nu mai scap de ele ,m-am obisnuit cu ideea,dar cand vad cu spanzura burta ma i-au toti dracii,oare mai pot face ceva sa scap de ea macar sa nu mai spanzure ca la bunica???....mor de ciuda cand ma gandesc ca nici nu am 27 ani inca si arat mai rau ca mama.Astept raspunsurile voastre....va multumesc anticipat...
Danuta nu esti singura. Si eu am niste vergeturi pe solduri, sani si spate.
Am incercat tare multe metode, tot felul de creme pentru vergeturi dar nu prea mi-au dat rezultate.

Acum 2 ani, in toamna am fost la un dermatolog si mi-a spus ca ma scapa de vergeturi cu laser-ul, dar nu am voie sa ma mai ingras sau sa slabesc, ca imi apar inapoi. Asa ca am renuntat la aceasta idee, pentru ca nu am inca copii si cu siguranta daca raman insarcinata imi apar din nou vergeturile.

Eu cred ca doar printr-o metoda chirurgicala mai scapam de ele...
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat