View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 21 dec 2010, 13:13:46
CezaraCezarului's Avatar
CezaraCezarului CezaraCezarului este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Exclamation Re: Ati avut vreodata perioade de depresie?

Chiar ieri seara ma gandeam la un subiect asemanator. Ceva din seria "ce va face sa continuati/sa va reveniti dupa o perioada de depresie - ce va face sa simtiti ca viata merita traita". Eu nu numai ca am avut perioade de depresie, ci sunt deprimata cam 80% din timp. Nu imi dau seama in mod constient cand dispare "perioada", pentru ca nu fac eforturi sustinute si organizate pentru a o indeparta, doar astept si sper. Atitudine gresita, zic eu, ca e destul de nociva depresia. Bine, atata timp cat nu e caz clinic, spre care simt ca ma indrept eu, nu cred ca e o problema majora. Probabil ca viata e structurata in asa fel incat sa nu putem fi 100% din timp cu chef, cu zambetul pe buze, si-asa mai departe. Ingrijorator devine mai ales cand ajungem sa nu mai facem lucruri esentiale din cauza depresiei, cand nu mai putem relationa cu ceilalti, etc.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat