Subiect: Crom picolinat
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 25 apr 2009, 10:30:16
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Crom picolinat

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Astept parerile voastre. Am vazut ca sunt membre interesate de crom. Si la cererea lor am creat topicul.

Cine l-a folosit aveti verde.
Uof..cred ca e a 3-a oara ca ma pun pe povestit..imi pare rau ca nu mai stiu explicatia exacta de ce era bun pentru organism...dar eu am luat cate o pastila de crom picolinat timp de 2 luni poate chiar 3 nu mai stiu exact si in aceea perioada am scapat complet de pofta de dulce si am reusit sa ma controlez in alimentatie..Si ca tot am vorbit atat de crom picolinat cred ca luni imi iau iar o cutie

Ce mai tin minte era ca pofta de dulce se manifesta in momentul in care nivelul de crom din organism este foarte mic.

Nu am avut nici un efect advers si ma repet am folosit crom picolinat nu crom simplu sau in combinatie cu echinaceea..am luat si dinalea dar nu am simtit nimic deosebit de la ele.
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat