View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 05 ian 2011, 00:40:42
zuzi's Avatar
zuzi zuzi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: valcea, Romania
Dieta: fara paine,dulciuri si grasimi
Date: 165cm, 89kg
Mesaje: 4.556
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant

Citat:
Anterior postat de khattiy Vezi mesajul
Salut! Mihaela ma numesc si m-am logat pe forumul asta fiindca numai pot deja ... am 68 de kg (cred) si vreo 1.73-175 cam asa ... am avut 100 de kg dar nu asta conteaza ci ca numai pot sunt obsedata de tot ce mananc , ma simt bine in pielea mea numai cand nu mananc nimic si am ameteli . Ieri am mancat salata cu o bucata de piept de pui la gratar fara pic de ulei si apoi o portocala , mar si mandarina seara ( bineinteleg ca nu m-am simtit bine) azi am mancat varza alba cu piept de pui preparat la fel ca ieri dar seara am dat-o in bara am mancat putin tort foarte putin si salam de biscuiti , ma simt oribil numai vreau sa ma vad in oglinda sa ies din casa , as vrea sa mor , ma simt oribila , grasa si as vrea sa numai mananc nimic. Multumesc ca cititi ce scriu
scumpa mea,viata iti e data sa o traiesti
daca tu la 68kg te simti grasa,jignesti profund fetele care au peste suta
totul pleaca de la creier,
nu esti nici oribila,nici grasa
ai avut puterea sa slabesti 32kg
sigur ai si forta sa te controlezi
iti recomand sa intri la fetele care sufera de anorexie, sa le citesti si sa te sfatuiesti impreuna cu ele
pupici dulci
zuzi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1769 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1252 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 478 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]