Subiect: Jurnal Elenna R
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 05 ian 2011, 01:14:32
Cassy's Avatar
Cassy Cassy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iul 2010
Locaţie: bv, Romania
Vârsta: 27
Date: 162cm, 70.6kg
Mesaje: 1.721
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Elenna R

Citat:
Anterior postat de Elenna R Vezi mesajul
Buna ziua!..v-am descoperit de cateva zile,insa acum m-am decis sa-mi impartasesc si eu suferinta.Am 16 ani si de 3 ani ma chinui sa ajung si eu la masurile ideale.E greu cand eu sunt cea mai plinuta dintre prietenele mele,insa mi-am propus un program intens de slabire.Dieta disociata + Tae Bo + mese la ore fixe = 10 kg (pentru inceput)
Mi-am propus sa slabesc 10 kg in minim 2 luni..sper sa reusesc.
Am descoperit aici pe site o multime de doamne,domnisoare si domni care au aceeasi problema ca si mine si sper sa am forta de care dati dovada si dumneavoastra pt a nu ma lasa doborata de "vant".
O seara placuta!:*
Buna Elena! Esti hotarata, imi place ! Hai ca se poate !
Nu ti-as recomanda regimul disociat..dar daca tu il vrei neaparat il poti tine. Tae-bo e foarte bun, chiar acum cateva zile ne-am adunat o grupa de fete care facem tae-bo si in fiecare zi dam raportul,ce-am facut,cat am facut. 2 zile de taebo una dupa alta, apoi o zi de pauza,apoi iarasi 2 si tot asa. Mesele la ore fixe sunt foarte bune,cu toate ca eu nu m-am putut tine de orele fixe.
10 kg in 2 luni sunt cam multicele. In prima luna vei da cam 4-5 kg jos, depinde, iar apoi cam 3 pe luna ar fi bine, ca sa nu apara efectul yo-yo.
Capu sus ! Noi suntem alaturi de tine orice s-ar intampla !
__________________
Jurnal Cassy--->http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...assy-4746.html

__________________________________________

Mancarea-i un minut pe buze si o viata pe solduri !
Cassy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2208 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1691 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]