View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 04 ian 2011, 12:46:39
mailin's Avatar
mailin mailin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

Citat:
Anterior postat de Irina Costas Vezi mesajul
Salutare gagici!!
Simo,mersi de raspuns!!!Si sunt de acord cu tine ca unele analize sunt facute ca sa aiba de unde lua bani
Gagici,am si eu o intrebare,eu de concediu de crestere a copilului nu voi beneficia ca am intrerupere pe cartea de munca,da concediu prenatal si postnatal,se poate lua dup 6 luni pe cartea de munca,eu parca asa stiam,ar fi bine dak as putea beneficia de cele 120 zile de concediu,mi-as lua dup ce nasc
Buna Irina,
sunt in aceeasi situatie, de concediul prenatal si postnatal putem beneficia daca in ultimele 12 luni s-au realizat cel putin timp de o luna venituri impozabile. Deci da, poti beneficia de 120 de zile de concediu cu 85% din venitul brut (daca faci cerere, dar doar dc faci cerere la angajator - ca din proprie initiativa nu o va face, acesta iti poate acorda diferenta de 15%, iar la final e posibil sa ai venit mai mare decat salariul pe timpul acestor 120 de zile, pentru ca nu se mai platesc contributiile) + la nastere un salariu mediu pe unitate + odata 204 RON pentru primii patru copii nascuti in viata (nu stiu daca treaba asta mai este valabila).
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina
Răspuns cu citat