View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 10:24:19
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit re: Cat de des trebuie sa ma cantaresc ?

hey, linisteste-te de la o zi la alta apar tot felul de factori care influenteaza greutatea: retii apa, ai sau nu ai tranzit, ai facut sport in ziua precedenta, te cantaresti imbracata cu altceva, etc. 200 de gr nici nu e capat de lume, sa stii si eu ma cantaresc zilnic, si este cand imi oscileaza si cu 500 de gr iau mereu valoarea cea mai mica afisata, si nu schimb valoarea din ticker decat o data pe saptamana oricum, mai graitori sunt cm, de ei trebuie sa tii cont in primul rand

pe langa ce ai intrebat, te-as sfatui sa papi mai mult de 1000 de calorii pe zi este bine sa lasi varianta asta cu calorii mai putine pt cazul in care vei stagna mai mult timp, si sa-l folosesti ca pe-un as din maneca e bine sa papi echivalentul metabolismului bazal, de obicei 1200-1250 de calorii/zi

nu in ultimul rand, felicitari pt progresul facut pana acum e mare lucru sa slabesti de Sarbatori, tendita e fix invers
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat