View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 21 feb 2009, 22:04:59
babi's Avatar
babi babi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizata
Date: 175cm, 59.7kg
Mesaje: 126
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 5 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Mi-am permis sa fur reteta pe care ne-a dat-o babi si sa o postez aici la ingrijire corporala.

Scrub din cafea

Actioneaza benefic asupra pielii din mai multe directii:
  1. arde grasimile (cofeina este un ingredient nelipsit in aproape toate produsele de slabit)
  2. tonifica si actioneaza asupra aspectului inestetic de coaja de portocala(adica, celulita dispare si se diminueaza vergeturile)
  3. ofera pielii un aspect catifelat si sanatos (deci pielea nu mai atarna ca la 6o de ani)
deci, cumparati sau faceti-va in conditii casnice, cafea macinata, dar nu marunt.aproximativ de dimensiunea zaharului. nu cumparati cafea instant (ness) nu trebuie sa il fierbem. asa, ne sapunim cu gelul de dus cu care ne folosim de obicei, si luam in palma cafea macinata (mai multa e mai bine, dar nu in exces), cu care ne frecam pe corp (sau zonele care ne intereseaza). ca si cum am face masaj cu cafea, deci prin miscari rotative, etc.
nu recomand sa folositi acest procedeu in zona sanilor.
nu trebuie sa lasam cafeaua pentru mult timp pe corp. procedura dureaza in medie 10 minute, recomand sa nu depasiti. treptat se mai poate mari timpul dar nu din prima zi
si va clatiti pe corp
buna slabuta. lucrul asta trebuia sa il fac eu. sper sa mi se ierte lenea
asa il vor gasi mai multe fete
pe viitor voi fi mai harnica.
babi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2043 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1526 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat