Subiect: Jurnal Pitic zuz
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 08 ian 2011, 17:35:33
crissa17's Avatar
crissa17 crissa17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 20 nov 2010
Locaţie: Bucuresi, Romania
Vârsta: 32
Dieta: disociata
Date: 170cm, 80kg
Mesaje: 565
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Pitic zuz

Citat:
Anterior postat de pitic zuz Vezi mesajul
Buna, fetelor. Dupa ce am incercat 3 ani sa slabesc fara succes (lipsa de vointa), am descoperit acest site si acum sunt sigura ca o sa pot. voi sunteti vointa mea. Nu sunt foarte grasa, dar in ultimul timp am acumulat niste kg pe care nu le aveam si de care greu scap. Mereu m-am vazut mai plinuta datorita inaltimii mele (1,54m) si am fost oarecum obsedata de slabit, dar cand eram mai "tanara" slabeam mai usor, era "zis si facut" in cateva zile si fara prea mult efort. Acum "batranetea" incepe sa se vada si nu mai pot slabi asa batand din palme.
Un alt factor care a contribuit la ingrasarea mea a fost schimbarea stilului de viata si a mediului. Am plecat de la munte la mare, de la stresul liceului la "relaxarea" facultatii, toate prielnice sa pap si sa lenevesc
Dupa 3 luni l-am cunoscut pe iubi si am inceput sa fac sport, dar el mananca multe dulciuri si eu nu ma puteam abtine... si iar avem + cu -
Acum sunt sigura ca pot sa fac cva in privinta asta si cu sprijinul vostru moral o sa dau jos acele cateva kg care imi ingreuneaza viata
Va pup si succes la toate la slabit
In primul rand te inteleg, sunt alaturi de tine, si oricand ai nevoie de mine sunt alaturi de tine, ai un umar si o prietena, in mine. Te astept si prim jurnalul meu.

Ce dieta ai de gand sa tii, sau ce stil de viata ai de gand sa adopti? Te pup si te astept si prin jurnalul meu :*:*
crissa17, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1177 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]