View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 26 ian 2011, 16:11:35
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Cat de lunga trebuie sa fie perioada de mentinere?

Citat:
Anterior postat de Roxalia Vezi mesajul
Am o intrebare despre diete in general.
Presupunem ca am ajuns la kg dorite.Dupa dieta merge perioada de mentinere.Cit de lunga ar trebui sa fie?Si daca dupa mentinere incep cite putin in cantitati mici sa maninc cite ceva mai caloriinic.
Spre exemplu: In timpul dietei am renuntat cu totul la piine si vreau dupa dieta sa incep so maninc din nou,ma voi ingrasa repede?
Hello!Din cate stiu daca trec 6 luni in care iti mentii greutatea constanta ti se schimba metabolismul si te ingrasi mai greu,insa asta depinde de fiecare.Eu de exemplu,de 5 luni de knd sunt la mentinere mananc cam tot ce vreau si tot slabescImportant este ca la inceputul mentinerii sa ai grija cum introduci din alimentele interzise si nu va fi nici o problema.Incepi cu cate o felie de paine,apoi mai adaugi una si tot asa.Dar ai grija sa nu fie alba..si cata paine introduci..sa nu ajungi la juma` de paine
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat