View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 01 feb 2011, 00:15:52
Cassy's Avatar
Cassy Cassy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iul 2010
Locaţie: bv, Romania
Vârsta: 27
Date: 162cm, 70.6kg
Mesaje: 1.721
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnalul lui Lemon, fata care in curand va fi o SLABUTA

Citat:
Anterior postat de lemon Vezi mesajul
Buna! Ma numesc Simona,mi se mai spune Lemon,am 13 ani si jumatate si sunt dinTimisoara.
De la varsta de 8 ani jumatatecu aproximatie,am inceput sa ma ingraaaaaaaas,eu care fusesem un copil slabut.Nu stiu ce s-a intamplat ca de la greutatea de 20 kg am ajuns la 35 kg
Si nu am mai reusit sa slabesc de atunci din pacate(nici nu am incercat,vreau sa spun).Uite,acum,la varsta asta,m-am decis ca trebuie sa slabesc,ca doar sunt domnisoara si burtanul nu sta bine acolo.Am 158 cm si 55 kg.
Eu vreau sa slabesc cu zambetul pe buze,deoarece depresia nu ma ajuta cu nimic la pierderea kg
Asa ca m-am hotarat sa tin dieta disociata cu cate un aliment,3 mese pe zi si dimineata si seara abdomene.

Urati-mi noroc Slabutelor
Buna Simo !
Ai o varsta frageda, cam asa aveam si eu cand am aterizat pe site-ul acesta.
Eu nu iti recomand sa tii o disociata.. deoarece e tipul de dieta cu efect yoyo. Nu o mai tii, hop si kilogramele inapoi . Tu esti in crestere..nu trebuie sa tii diete. Pur si simplu trebuie sa papi sanatos si sa faci sport.
Eu iti recomand sa papi multe proteine ( carne de pui/curcan/vita slaba, branzeturi,lactate,oua,fructe de mare.. multe legume si un fruct, maxim 2 pe zi, pentru ca stii tu.. au zaharuri.
Ai sa vezi ca daca esti cumintica si faci sport de 3x pe saptamana cate 30-60 min se va duce burtica repede. Abdomenele nu o sa dea "grasimea" de pe burtica..ele o sa "tonifieze" muschii dupa ce o sa dai surplusul jos.Eu recomand ca sport saritul corzii, aerobicul, tae-bo, jogging-ul sau poti face tu ce-ti place

Muuult succes !
__________________
Jurnal Cassy--->http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...assy-4746.html

__________________________________________

Mancarea-i un minut pe buze si o viata pe solduri !
Cassy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2208 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1691 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Cassy; 01 feb 2011 at 00:17:58.