View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 05 feb 2011, 19:26:50
mihaela2011's Avatar
mihaela2011 mihaela2011 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 84kg
Mesaje: 1.492
Aprecieri acordate: 1.417
Am fost apreciat(a) de 969 ori in 449 mesaje
Implicit Re: o slabuta in devenire

Citat:
Anterior postat de popa oana Vezi mesajul
m,am hotarat sa devin slabuta.ce ziceti fetelor ma sustineti?dupa ani intregi de suferinta si de scuze am hotarat sa fac ceva pt mine..vreau sa slabesc sa arat bine.scuze nu m,am prezentat.buna tuturor sunt oana o mamica a unui baietel de un an..eram mai frumoasa cand eram graviduta.sunt super deprimata .vreau sa nu mai plang cand imi cumpar haine si sa nu imi mai fie rusine cu mine.caci am facut din asta o tragedie....dar mereu am fost comoda am un sot minunat care spune ma iubeste asa cum sunt.desi cand ne,am cunoscut aveam 62 kg.acum am74.dar nu mai sunt multumita de mine.asa ca am decis sa mananc sanatos,sa slabesc sanatos.sa rezolv aceasta problema care imi umbreste fericirea..am inceput o dieta fara prajeli,sucuri,grasimi,paine,creata de mine.am zis sa o iau incet ca am uitat sa va zic am incercat o gramada de diete drastice acum 2 3 ani ,slabeam dar le puneam la loc.nu eram deloc atenta la mentinere.cu sportul nu prea le am dar acum am inceput sa fac seturi de abdomene,ex pt spate,picioare.am mare incredere ca voi reusi dar am nevoie de sprijin..am o problema sunt cam pofticioasa..dar am zis fara pacate..sper sa reusesc..astept sfaturi incurajari si sa discutam .va pup
Buna,Oana!bine ai venit printre slabute!
Iti doresc la cat mai putine kilograme si mult succes cu dieta!
mihaela2011, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mihaela2011, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2140 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1623 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 849 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]