Subiect: Jurnal Dana P.
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 10 feb 2011, 22:23:24
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dana P.

Citat:
Anterior postat de danapop Vezi mesajul
Eu sunt Dana si am 77,5 kg. Dupa multe incercari nereusite in ultima perioada de a duce la bun sfarsit o dieta, iata-ma aici, alaturi de voi. Recunosc ca m-am inscris pe forum din egoism, in speranta ca poate, poate, ma voi molipsi de forta, ambitia si tenacitatea voastra. Pe scurt, povestea mea e cam asa: pana acum 2 ani nu am avut probleme de greutate, mai puneam 2 kg dar intr-o saptamana le dadeam jos fara nici o problema. De atunci insa, am avut cateva probleme de sanatate, cateva operatii chirurgicale care au fost urmate fiecare de lungi perioade de regim si inactivitate, astfel ca, kilogramele au inceput sa se adune incet incet. La inceput nu am dat importanta, apoi am zis ca voi slabi oricand, trebuie doar sa imi propun...nu a fost chiar asa de simplu cum credeam, fiecare dieta era intrerupta de cate un eveniment mai mult sau mai putin important...In fine, ca sa nu plictisesc pe nimeni, am ajuns aici ...constienta de cum arat, fara haine care sa imi mai vina, obosita, dezamagita si satula de criticele "cunostintelor" mele care, evident arata ca trase prin inel. Am nevoie de ajutorul vostru...
Buna Dana si bine ai venit in familia slabutelor

Ce diete ai incercat pana acum?
Ce alimentatie ai in prezent?

Starea actuala de sanatate iti permite sa faci activitati fizice?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii