View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 11 feb 2011, 14:57:51
mihaela2011's Avatar
mihaela2011 mihaela2011 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 84kg
Mesaje: 1.492
Aprecieri acordate: 1.417
Am fost apreciat(a) de 969 ori in 449 mesaje
Implicit Re: Incercarea de a deveni o slabuta

Citat:
Anterior postat de iuliaaaaa Vezi mesajul
In primul rand, buna, slabutelor! Sper sa ma primiti si pe mine in comunitatea voastra si sa ma ajutati sa ajung la greutatea pe care mi o doresc.
Am tot citit jurnalele voastre si am apreciat caldura cu care primiti membrii noi si sustinerea de care dati dovada.
Dupa nenumarate cure de slabire, dupa ce am abandonat cand corpul meu refuza sa mai slabeasca, m am gandit sa mi mai dau o sansa pt ca nu ma mai suport asa. Oscilez intre Rina 90 si Dukan. Ma puteti ajuta, va rog, sa iau o decizie?
Mi ar fi de mare ajutor sfatul unor pers care au trecut prin curele acestea sau au participat la discutii. Deci... ce spuneti?
O zi buna si frumoasa ca voi!
Buna,Iulia!bine ai venit in comunitatea slabutelor!
In legatura cu dieta pe care vrei sa o urmezi:daca iti plac fructele si crezi ca nu poti renunta la ele,poti sa optezi pt Rina,daca iti place mai mult carnea,ouale,proteine,in general,ai putea sa urmezi Dukan.
Mult succes!
mihaela2011, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mihaela2011, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2140 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1623 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 849 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]