View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 21:50:12
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Exercitii versus preconceptie

Citat:
Anterior postat de florenti Vezi mesajul
Ajutor!

Am inceput cam de 2 saptamani sa fac exercitii fizice asociate cu faptul ca nu mai mananc nimic dupa ora 18.00, am eliminat dulciurile, incerc sa mananc cat mai sanatos, fara prajeli..... Motivul: Bineanteles, m-am ingrasat. Nu stiu in kilograme cu cat, dar in centimetrii da: cam cu 3-5 cm, in functie de zona masurata.
Problema mea este urmatoarea:
Eu imi doresc foarte mult un bebic, incerc de mai bine de un an asta....am inceput cu analizele.....si ce o mai urma(dar nu despre asta vreau sa vorbesc). Sunt compatibile exercitiile fizice cu o posibila sarcina?
Fac exercitii pentru: Abdomene, fesieri, picioare, brate plus abdomene la banca de exercitii.
Ma poate ajuta cineva cu un sfat?
Sportul nu este interzis in timpul sarcinii si nici in perioada de dinainte,dar depinde la fiecare persoana in parte,depinde de evolutia sarcinii si starea de sanatate.Daca medicul tau curant iti permite sa faci efort fizic in timpul sarcinii poti profita de asta.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat