View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 19 feb 2011, 23:04:03
Riana's Avatar
Riana Riana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Multa miscare :D
Date: 167cm, 53kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Thumbs up re: Faza platou/stagnare la 117 kg

Buna seara ! Si eu sunt o proaspata membra... referitor la cm pierduti si cantarul care pare a sta pe loc... probabil ca este vorba de o retentie a apei in organism sau o densitate osoasa mai mare dar asta nu inseamna ca nu slabesti. Eu de exemplu nu slabesc urmarind cantarul ( pt ca ma enervez dinc auccuza motivelor pe care le-am mentionat ), ci urmarind cm pierduti si crede-ma ca e mai mare satisfactie sa vezi ca ai slabit in raport cu hainele vechi care deabia incapeau inainte. Ideea e sa elimini carbohidratii din alimentatie pe cat posibil ( painea alba, iar painea graham sa fie consumata in canitati mici, ideal 2 felii maxim pe zi, cartofii, pastele si bineinteles dulciurile & company .. ). Sportul trebuie practicat zilnic pt ca 1 zi de pauza echivaleaza cu 10 zile de repaus, daca ai un program de exercitii fizice bine structurat si stabilit. Si ca o ultima mentiune, pe cat posibil dupa ora 6 seara sa nu se inghita nici o firimitura de mancare. Incearca pastilele diuretice naturiste si ceaiul antiadipos...da rezultate si ajuta si la detoxifierea organismului. Daca te abtii sa nu mananci nimic, la un moment dat vei cadea prada ispitei si to efortul depus a fost in zadar. Succes !!!
Riana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Extem activ, este de 2357 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1840 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat