Subiect: Jurnal coracom
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 10 mar 2011, 10:59:51
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal coracom

Citat:
Anterior postat de coracom Vezi mesajul
Bantui de doua saptamani pe forum si sunt impresionata de rezultatele fetelor de aici, carora le multumesc de suport.
Am incercat sa adopt un stil de viata sanatos cu putin sport si atentie la calorii. Se pare ca nu pot sa fiu lasata de capul meu ca daca am voie aproape orice...eu nu ma pot opri la o portie normala acolo...nu, eu mananc tot. In plus am mancat tare haotic si rezultate =0
Asa ca m-am hotarat sa incerc sa tin Rina.
Am mai tinut acum un an aceasta dieta cu rezultate foarte frumoase.Am slabit foarte frumos, de peste tot, chiar daca kg nu au fost foarte multe si ma simteam foarte bine.
Problema e cu perioada de dupa. Nu am tinut toate cele trei luni si am plecat in vacanta unde a inceput dezmatul pe care l-am continuat acasa si intr-un an am pus la loc tot ce am dat jos.
Deci de azi incerc cu Rina si apoi mai vad ce mai fac.
O sa intru pe la fetele de la rina sa le citesc si sa ma inspir din meniuri, sa ma ambitionez vazand rezultatele

AZI, ZIUA 1-PROTEINE
Bine ai venit!
Iti urez mult succes cu dieta Rina ,care te va ajuta,sunt sigura! Eu am scapat cu ea de 12 kg in 3 luni!Dupa ce nasc de rina ma apuc si eu !!!
Multa bafta si te asteptam cu primele rezultate!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]