View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 14 mar 2011, 10:34:30
Monica17's Avatar
Monica17 Monica17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 11 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 64kg
Mesaje: 3.193
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit re: Jurnalul meu-Monica17 (viata e mai frumoasa fara kg in plus)

Sa va spun si povestea mea...
Am inceput sa iau in greutate prin clasa a 4-a cand mi-a venit CM. Ai mei erau fericiti ca in sfarsit incep si eu sa ma ingras,deoarece pana atunci alergau cu mancarea dupa mine. Nu s-au gandit ca voi ajunge pana intr-un punct critic. Prin clasa a 5-a deja am inceput sa devin grasuta. Nu stiu exact cate kg aveam. Dar stiu ca atunci cand am inceput clasa a 6-a aveam 55kg pentru ca slabisem. Apoi,pe la jumatatea anului scolar aveam 65 kg. Si de aici au inceput esecurile mele. In clasa a 7-a aveam 75kg si am inceput sa merg la medici. Nu eram bolnava,problema era ca mancam prea mult,ma miscam prea putin.. Am incercat de mai multe ori sa tin diverse diete. SLabeam 5-10 kg (maxim) si apoi ma ingrasam mai mult. In clasa a 8-a aveam 82 de kg si m-a invatat pe mine o prietena de familie cum sa slabesc. Mi-a spus ca ea a reusit cu pastile de slabit si nu stiu daca trebuie sa le spun numele.. Dar am auzit ca nu se mai gasesc pe piata! Doamne Ajuta! In 2 saptamani am slabit cu acele pastile 10g,eram foarte happy,normal! Se apropia banchetul de la sfarsitul clasei a 8-a si voiam sa arat si eu cat de cat bine,nu ca o balena esuata. A trecut banchetul si a venit vara. PAna in septembrie aveam 84kg,in conditiile in care am inceput vara la 72kg. Am fost socata! La liceu am intalnit oameni care ma jigneau si mi-a fost tare greu... Si in semestrul 2,in clasa a 9-a am spus "Gata!". Am inceput sa slabesc la fel de nesanatos,cu dieta Nicoletei Luciu. Dar mi-am dat seama si am inceput sa inlocuiesc supa cu mancare mai consistenta. Acum,dupa 1 an,am slabit 23,5kg si mai am de slabit 6kg. Mananc la fel ca un om normal,in limitele bunului simt! Nu ma mai infometez si vreau sa slabesc cat mai sanatos si cu mult sport!
Cam asta e povestea mea ...
Acest membru apreciaza mesajul lui Monica17:
Danutzza (13 apr 2013)