Subiect: Jurnal Ella
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 15 mar 2011, 17:31:32
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ella

Citat:
Anterior postat de Ellz Vezi mesajul
Buna fetelor! Sunt relativ noua pe acest forum si m-am decis sa-mi fac si eu un jurnal. Am 17 ani (18 in toamna )si sunt in clasa a XI-a. Probleme cu greutatea am avut intotdeauna, nu foarte mari, insa au fost.
Cu toate ca toti imi spun ca arat destul de bine, eu nu ma simt ok si simt ca e nevoie de o schimbare. Nu urmez o dieta anume, insa am grija la ceea ce mananc. Am inceput sa imi numar caloriile si sa fac sport(tae bo, zumba) in urma cu cateva luni si chiar am vazut rezultate. Problema a aparut dupa sarbatori. Am inceput sa iau iar in greutate, in special in zona abdomenului unde nu aveam probleme pana acum. Cea mai mare problema a mea este ca mananc foarte mult si nici nu mai iau masa la ore fixe..acest lucru si din cauza scolii.
De cele mai multe ori vin de la scoala si mananc foarte mult, cu toate ca mananc dimineata si chiar si la scoala
Nu stiu ce sa mai fac pentru ca simt ca organismul meu nu mai reactioneaza. Fac sport insa degeaba. Nu pot sa dau jos deloc.
Sincer nici nu mai stiu ce sa mai mananc si ma simt groaznic pentru ca simt ca toata munca mea de pana acum a fost in zadar.
Sper ca in curand cu ajutorul vostru sa ajung la greutatea dorita
Bine ai venit printre noi

Ce mananci intr-o zi? da-ne un exemplu de meniu.
Felicitari pentru activitate fizica.

De ce mananci seara mult? Poate nu mananci suficient in prima parte a zilei.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii