View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 00:19:25
Monica17's Avatar
Monica17 Monica17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 11 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 64kg
Mesaje: 3.193
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Relatia sot-sotie dupa venirea pe lume a unui copil

Am citit povestea ta si sper sa nu te superi daca o sa imi spun si eu parerea. Nu sunt maritata si e clar ca nu am nici copii,decat un frate care e ca si baiatul meu pentru mine.
Poate ca e de inteles ca dupa venirea pe lume a unui copil, in special mama e mai grijulie cu raza ei de soare decat cu sotul, iar grija asta ca sa fie totul bine o epuizeaza. Poate ca asa e si la tine. Dar pe langa bebe, care trebuie sa fie o bucurie in familia voastra si care trebuie sa va uneasca si mai mult, ar trebui sa iti faci timp si pentru tine si implicit pentru sotul tau. Sunteti tineri si relatiile intime nu trebuie sa dispara inca de pe acum, iar el ca barbat are nevoie de o sotie tandra si iubitoare, nu de o pisaloaga. Chiar tu ai spus ca il certi fara motiv si parca nu te mai atrage. Incearca sa pui cap la cap lucrurile si sa iti dai seama ce s-a schimbat in relatia vostra de nu mai poti fii la fel ca inainte.
Poate ca e doar o perioada si ar fii pacat sa se destrame o legatura ce s-a format din iubire!
Ai grija de tine si de bebe si incearca sa rezolvi lucrurile cu sotul.
Si vreau sa iti mai spun inca ceva... Un tata mai bun pentru copilul tau nu vei gasi. Eu am crescut fara tata si pe la 6 ani mama s-a gandit sa-si refaca viata si vreau sa iti spun ca eu nu l-am vazut niciodata ca pe un tata.. Si sa stii ca e tare greu pentru un copil sa creasca asa.
Sa nu crezi ca eu iti spun acum sa te sacrifici si sa ramai langa un om cu care nu te mai intelegi doar pentru copil, dar iti spun doar sa incerci sa readuci starea de bine in familia ta pentru ca asa o sa va fie bine voua si numai voua!
Inca odata imi cer scuze si sper sa nu te superi ca mi-am spus parerea.
Te pup si multa fericire iti doresc!
__________________
Jurnal Monica17

"Gesturile marunte, neimportante sunt acelea care fac viata suportabila.
Un zambet, o atingere, un cuvant, putina atentie, o privire ingrijorata.."
Răspuns cu citat