View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 11:11:00
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Sfaturi pt proaspata mamica

Citat:
Anterior postat de Gaby ioanta Vezi mesajul
buna fetelorsunt noua pe acest forum si as vrea si eu cv sfaturi de la slabutele cu vechime aici sunt o proaspata mamica de 23 de ani in timpul sarcini am adunat cam multe kg cam 20avem 78 kg in momentul in care am nascut dupa nastere am ramas cu 70 ffff mult pt o inaltime de 1,60 cm de 3 luni nu reusesc sa dau jos nici un kg as vrea sa slabesc aproximativ 5 kg pe luna dar sanatos cine are sfaturi sunt binevenite
Buna Gaby si bine ai venit!Sa`ti traiasca ingerasul si sa te bucuri de el!Avand in vedere ca tu alaptezi inca nu ar trebui sa tii nici o dieta drastica.Trebuie sa ai mare grija la alimentatie.Eu una ti`as sugera un stil de viata sanatos,fara prajeli,grasimi,sucuri(chiar si cele "naturale"din comert),dulciuri,produse de fast food si patiserie.Inlocuieste painea alba cu cea de secara/graham/integrala si evita pe cat posibil cartofii,orezul si pastele(ultimele 2 le poti manca din cand in cand dar cu limita si sa fie integrale).Daca nu ai un cantar de bucatarie,cumpara`ti unul si cu ajutorul calculatorului de pe site sa ai grija sa nu scazi sub 1200-1300 de calorii.Si sa faci si sport,macar 30 de minute pe zi.Cand doarme ingerasul sau ia`l/o(ca nu ai precizat daca e fetita sau baiat)la o plimbare cu caruciorul in ritm asa,mai alert
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat