View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 27 mar 2011, 15:05:39
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Inselat emotional vs inselat fizic

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Sa nu va mirati ca scriu la aceasta ora...

Tocmai am vazut filmul "Last night" (2010) cu Keira Knightley...

Mi-au rasarit mai multe intrebari pe care as vrea sa le discutam.

Credeti ca este mai grav sa inseli fizic decat emotional... sau invers? sau sunt grave amandoua?

Care ar fi deciziile voastre daca ati afla de inselat emotional sau cel fizic?

Care ar fi deciziile voastre daca ati fi inselat fizic sau emotional? Ramaneti in relatie... spuneti celuilalt...?
1.grav e sa inseli,indiferent cum o faci,dar da e un pic mai grav sa inseli emotional:adica se te indragostesti de amant/a,sa pui sentimente in relatia cu el/ea si sa continui si relatia oficiala,decat sa inseli strict pt a'ti satisface nevoiele omenesti(fara sentimente)-repet insa :inselatul fie el de care'o fii e grav
2.in momentul acesta nu as ierta,consider ca un om cand a facut'o fie din motive emotionale fie din motive fizice avea anumite motive/nemultumiri in ceea ce ma priveste/ne priveste pe noi ca si cuplu
3.nu as putea trai cu sentimentu ca l'am inselat,i'as spune si am decide pe moment,desi daca am inselat inseamna ca ceva s'a termina/rupt/schimbat in relatie si nu relatia nu mai are sens pt ca vin reprosurile din urma,cred ca nu as putea trai cu o persoana stiind ca l'am inselat/ca el nu mai are incredere in mine(increderea spulberata chiar de mine)
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
Răspuns cu citat